Zakończenie roku szkolnego

O 9.00 rano w środę społeczność czerskiego LO spotkała się w Ośrodku Kultury w Czersku, aby uroczyście podsumować rok ciężkiej pracy. W tym szczególnym dniu towarzyszył pan Ludwik Woźniak – przewodniczący Rady Liceum.

Pan Mariusz Lewandowski wraz z panią Pauliną Grzywacz i panią Alicją Piotrowską poprowadził ceremonię awansu uczniów klas mundurowych.

Na stopień KADETA (ze stopnia MŁODSZEGO KADETA) awansowali:

1.    Wiktoria Filipiak (1 a)

2.    Mateusz Gliniecki (1 a)

3.    Oliwia Hetmańska (1 a)

4.    Konrad Łabuński (1 a)

5.    Klaudiusz Różański (1 a)

6.    Martyna Włoskowicz (1 a)

Na stopień KADETA SZTABOWEGO (ze stopnia STARSZEGO KADETA) awansowali:

1.    Kacper Janusz Gierszewski (2 b)

2.    Wiktoria Kwapisz (2 b)

4.    Zuzanna Możuch (2 b)

5.    Alicja Marta Reszczyńska (2 b)

Na stopień STARSZEGO KADETA (ze stopnia KADETA) awansowali:

1.    Klaudia Natalia Brandt

2.    Weronika Małgorzata Grandt

 3.   Paweł Jakub Krieger

Pan Mariusz Lewandowski poprowadził również przekazanie sztandaru szkoły.

W większość uroczystości wpisane są przemówienia. I w środowe przedpołudnie nie zabrakło słów podsumowania i dobrych życzeń na wakacje. Te wypowiedzieli dyrektor szkoły Krzysztof Sękielewski oraz pan Ludwik Woźniak, który podziękował również naszej społeczności za zaangażowanie w Akcję Honorowego Krwiodawstwa.

Łódź naszego spotkania dopłynęła do długo wypatrywanego portu pod nazwą nagrody i wyróżnienia za całoroczny trud włożony w rozwój własny oraz pracę na rzecz naszej szkoły.

Z klasy 1 a najlepsze wyniki i tym samym świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Anna Mollin, Agata Stosik, Jakub Burchat, Paulina Thiede.

Z klasy 1 b wyróżniły się Marcelina Stosik i Natalia Kostka.

Wśród uczniów klasy 2 a najwyższe noty osiągnęły Anna Justa, Natalia Knapik, Justyna Bławat, Sylwia Sabiniarz.

Natalia Dąbkowska oraz Maja Jabłońska to uczennice z najwyższą średnią z klasy 2 b.

Nie tylko wysokimi średnimi ocen mogą pochwalić się nasi uczniowie. Wielu z nich osiągnęło sukces w różnych dziedzinach. I tak:

Anna Mollin (1a) – uzyskała tytułu Laureatki (II. miejsce) w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach organizowanym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; godnie reprezentowała szkołę w XV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland” organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego; otrzymała tytułu Finalistki XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, okazała się również najlepszą czytelniczką i zdobyła tytuł Finalistki Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2019.

Kay Piotrowski (2b) – godne reprezentował szkołę w 42. Olimpiadzie Języka Niemieckiego oraz zdobył tytuł Finalisty XV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland” (IV. miejsce).

Sambor Zabrocki (2b) – brał udział w etapie okręgowym 42. Olimpiady Języka Niemieckiego, zakwalifikował się do części ustnej II etapu 42. Olimpiady Języka Niemieckiego; godne reprezentował szkołę w konkursach mechatronicznych.

Karolina Czapiewska (2a) – Finalistka XV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland”.

Agata Stosik (1a) – godnie reprezentowała szkołę w XV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland”.

Damian Krause (2b) – godne reprezentował szkołę w konkursach mechatronicznych oraz brał udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, promował szkołę i klasę matematyczną podczas Drzwi Otwartych oraz organizował turniej MeczPol.

Mikołaj Węsierski (2b)– zdobył wyróżnienie w konkursie polonistycznym „Z ortografią na co dzień”.

Weronika Kurzyna (2b) – brała udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, promowała szkołę i klasę matematyczną podczas Drzwi Otwartych oraz organizowała turniej MeczPol.

Małgorzata Widera (2b) – brała udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, promowała szkołę i klasę matematyczną podczas Drzwi Otwartych oraz organizowała turniej MeczPol.

Dymitr Woźniak (2b) – brał udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, promował szkołę i klasę matematyczną podczas Drzwi Otwartych oraz organizował turniej MeczPol.

Kinga Borzyszkowska (2b) – promowała szkołę i klasę matematyczną podczas Drzwi Otwartych oraz organizowała turniej MeczPol.

Patrycja Łącka (2b) – promowała szkołę i klasę matematyczną podczas Drzwi Otwartych oraz organizowała turniej MeczPol

Nagrodzeni sportowcy to: Maja Jabłońska, Natalia Michalak, Monika Szczukowska, Zuzanna Zaranek, Julia Krieger, Justyna Tuszkowska, Martyna Włoskowicz, Emilia Gołąbek, Wiktoria Czapiewska, Małgorzata Widera, Julia Chmielecka, Marcelina Brzezińska, Wiktoria Kleinschmidt, Marcelina Stosik, Tobiasz Dorau, Mateusz Gliniecki, Dominik Homa, Konrad Łabuński, Klaudiusz Różański, Kacper Gierszewski, Adrian Różański.

Klasę mundurową na zawodach klas mundurowych godnie reprezentowali: Alicja Reszczyńska, Weronika Grandt, Kinga Imianowska (I miejsce w zawodach strzeleckich z cyklu Grand Prix Klas Mundurowych), Klaudiusz Różański (III miejsce w klasyfikacji chłopców w Chojnickim Biegu Kadeta 2019 z cyklu Grand Prix Klas Mundurowych), Natalia Domańska, Adrian Różański, Zuzanna Możuch, Wiktoria Kwapisz, Kacper Gierszewski.

Za promocję szkoły dyplomy i nagrody otrzymali Agnieszka Gerka, Justyna Tuszkowska, Julia Krieger, Franciszek Lipinski, Jakub Zaremba. Były również dyplomy dla Marty Czai, Zuzanny Zaranek, Mai Jabłońskiej, Alicji Reszczyńskiej, Oliwii Hetmańskiej, Kingi Imianowskiej, Kacpra Gierszewskiego, Jakuba Gołuńskiego i Konrada Łabuńskiego.

Za działalność społeczną nagrodzeni zostali Wiktoria Stromska, Agnieszka Gerka, Natalia Kostka, Dominik Homa, Ewelina Jachimowicz, Franciszek Lipinski, Natalia Czerwicka i Paulina Thiede.

Za aktywny udział w projekcie Liceum dla Dzieci „Licek” oraz działalność na rzecz szkoły nagrody otrzymały Karolina Chmielecka, Julia Chmielecka, Karolina Kropidłowska, Laura Brzuchalska, Karolina Włoch, Wiktoria Czapiewska, Natalia Kostka.

Na zakończenie pożegnaliśmy panią Aleksandrę Zapłacką oraz pana Mariusza Lewandowskiego, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę.

Może Ci się również spodoba